اخبار و مقالات

تفاوت گوشی سامسونگ سری s و سری a

تفاوت گوشی سامسونگ سری s و سری a

تفاوت‌های برجسته این دوگوشی سامسونگ:

تفاوت گوشی سامسونگ سری a و s از نظر قیمت
بزرگترین تفاوت سری

گوشی سامسونگ

a و s برچسب قیمت آنها است. همه شما می‌دانید که قیمت گوشی های پرچمدار بالاترست و سری Samsung Galaxy S خانواده ایست که نام گوشی‌های پرچمدار را با خود یدک می‌کشد. بنابراین این سری که با گرانترین گوشی‌های بازار رقابت می‌کند، دقیقاً مانند رقبای خود با قیمت بالاتری به فروش می‌رسند.
سری گلکسی ای سامسونگ میزبان گوشی‌های میان رده این کمپانیست که مشخصات فنی آنها در سطح پایین‌تری در مقایسه با سری اس قرار دارد. با این حال، میانگین قیمت فروش سری Samsung Galaxy A کمتر از سری Samsung Galaxy S بوده و گوشی‌های سریA با قیمت کمتری ارائه می‌شوند.

تفاوت سری a و s سامسونگ از نظر عملکرد

بارزترین تفاوت سری a و s سامسونگ تفاوت عملکرد است. سری Galaxy S سامسونگ به قدرتمندترین تراشه های بازار مجهز شده اند که دلیل آن عملکرد فوق‌العاده آنهاست. بنابراین از نظر امکانات مجهزترین مدل‌های این کمپانی محسوب می‌شوند اما سری Galaxy A سامسونگ عملکرد پایین‌تری نسبت به سری مذکور دارد و تراشه ضعیف‌تری دارند. با این وجود در برخی از مدل‌های فعلی سری Galaxy A توان پردازشی به سری S بسیار نزدیک است، اما باز هم سامسونگ سعی دارد با حفظ اختلاف، تمایز قابل توجهی بین این دو سری قائل شود تا کاربران هر دو بازار را به خود جذب کند.

تفاوت گوشی های سری a و s سامسونگ در عملکرد باتری
دوام باتری برای گوشی موبایل بسیار مهم است. ماندگاری باتری نیز موضوعی است که همیشه مورد بحث قرار می‌گیرد، مخصوصاً وقتی صحبت از تفاوت گوشی های سری a و s سامسونگ می‌شود. از آنجایی که مدل‌های خانواده گلکسی اس در کلاس بالا رده قرار می‌گیرند پس شارژدهی و سرعت شارژ مطلوبی دارند، با این حال، بزرگ‌ترین رقیب سری S در این زمینه در واقع عضوی از خانواده است.
سامسونگ در زمینه ماندگاری عمر باتری گوشی‌های سری Galaxy A فوق‌العاده عمل کرده و باتری‌های توانمندی در دل آنها تعبیه می‌کند؛ برای مثال گوشی A21s از یک باتری ۵۰۰۰ میلی آمپری بهره برده که شارژدهی بسیار خوبی دارد. اساساً باتری های بکار رفته در گوشی های خانواده ای توانمند هستند.
در مورد عمر باتری فقط صحبت از ظرفیت آن نیست، بلکه پردازنده بکار رفته در گوشی هم تأثیر زیادی در عملکرد بهتر آن دارد. نسخه‌های سری Samsung Galaxy A به لطف پردازنده‌های خود با معماری ۸ تا ۱۱ نانومتری انرژی کمی مصرف می‌کنند. با این حال، باتری‌های سری a یک قدم عقب‌تر از سری s هستند، زیرا همان طور که می دانید هنوز هم پیشرفته‌ترین پردازنده‌ها متعلق به خانواده اس هستند.

مترو دنبال کنید در اینستاگرام

s و a سامسونگ از نظر کیفیت و وضوح تصاویر

تفاوت سری
تفاوت سری s و a سامسونگ را می‌توان در کیفیت و وضوح تصاویر یافت. سری S مانند همه‌ی گوشی‌های پرچمدار دیگر دارای لنزهای بسیار باکیفیت بوده و طبیعتاً مدل‌هایی که همیشه بر ارائه بهترین تجربه عکاسی متمرکز هستند از این خانواده هستند. باکیفیت‌ترین سنسورهای دوربین که توسط سامسونگ عرضه می‌شوند در سری S استفاده می‌شود.
جدیدترین مدل‌های سری Galaxy A سامسونگ دارای لنزهای دوربین بسیار خوبی هستند و تصاویر با کیفیتی در سطح پرچمدار ارائه می‌دهند. با این وجود، وقتی صحبت از عکاسی و فیلمبرداری می‌شود، فقط سنسورهای دوربین نیستند که باید بدان توجه داشت، شما برای یک عکس خوب و پردازنده خوب به قابلیت هوش مصنوعی بصری نیاز دارید؛ به همین دلیل سری S با قابلیت پردازش بهتر از سری A پیشی می‌گیرد.

مزایای سری Samsung Galaxy A
برچسب قیمتی مناسب به نسبت سری اس
عمر باتری بهینه
صفحه نمایش سوپر آمولد
عملکرد خوب به نسبت قیمت در مقایسه با سری s

مزایای سری Samsung Galaxy S
عملکردی قدرتمند
مقاوم‌تر در برابر آب، گرد و غبار و ضربه
شارژ بی سیم
بهترین کیفیت عکس و فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *